כשהגעתי לבקר בפעם הראשונה בחדר הרחצה המאתגר, לא יכולתי להתעלם מגודלו המזערי. הרושם ראשוני היה כי כמעט עד בלתי אפשרי להתרחץ בנוחות, הכול היה כל כך קטן וצפוף. קירות המקום היו מחופים בקרמיקה ורודה ומאוירת. הריצפה הייתה עשויה ממרצפות טרצו מיושנות, נוסף לכך בוידם מעל האמבטיה וכמובן סינטריה מיושנת. חדר הרחצה היה משולב עם מרפסת כביסה, מה שדרש הקפדה תכנונית כך שחדר הרחצה בקצהו לא יראה כמחסן.

הבקשה העיקרית הייתה, יצירת תחושת מקום מרווח יותר, נעים ומפנק לשהות ארוכה. והבקשה הנוספת הייתה, למקם ג’קוזי במקום האמבטיה הקיימת, אתגר בעיקר לאור העבודה כי יש חוסר במקום. אז מה עשינו? כל הסניטריה הקיימת פורקה, חיפוי הקירות (קרמיקה), החלון והריצוף הוסרו, פורק גם אחד מהקירות הקטנים שהפרידו בין חדר הרחצה לפינת הכביסה. גם הבוידם עזב אותנו כדי להגביה את חדר הרחצה ולהקניית מראה אחיד, נקודות המים והניקוז נשארו במקומם כדי לא לייקר את עלויות העבודה. כיור האבן החדש מוקם סמוך לחלון כדי לנצל את התאורה הטבעית הסמוכה בשעות הבוקר. הג’קוזי מוקם ליד הכניסה לחדר הרחצה ונסגר עם מחיצות זכוכית שקופות, הקירות והרצפה חופו באריח בהיר ואחיד כדי ליצור אשליית מרחב. כל אביזרי האכסון נארזו בארונות מחופים בראי והתריס הישן הוחלף בתריס חשמלי.

דוגמא זו באה להראות שגם חדר רחצה קטן ומיושן, בעזרת תכנון ויצירתיות, יכול להפוך למקום מרגיע ונעים שמזמין אותנו אליו לאחר כל תלאות היום.